Таємниця слідства: у Києві приховують інформацію про розкрадання «шкільних» грошей

Таємниця слідства: у Києві приховують інформацію про розкрадання «шкільних» грошей

Майже місяць тому столичні податківці повідомили про викриття схем розкрадання бюджетних коштів, призначених для ремонту об’єктів комунальної власності. Чому ж далі гучних заяв кримінальна справа так і не пішла? Об этом сообщает koryukivka-mayak.in.ua со ссылкой на СМИ.

За даними Державної фіскальної служби (ДФС), переможцями фіктивного тендеру була ціла низка «потрібних» компаній, розташованих «на території одного з районів міста Києва». Протягом 2018 року вони отримали зі столичного бюджету понад 40 млн₴

Виділені кошти були передбачені на ремонт приміщень музичної школи, загальноосвітньої школи, покрівлі у Центрі дитячої та юнацької творчості, а також капремонт фасаду житлового будинку в одному зі столичних районів.

Як з`ясували слідчі, більше половини зазначеної суми (24 млн грн) були перераховані на рахунки 24 сумнівних структур, які входили до складу конвертаційного центру. Бюджетні кошти переводили у готівку через фіктивні підприємства (за 10-12% від суми) і розподіляли «по-братськи» між учасниками корупційної «схеми».

Під час обшуку у махинаторів вилучили доволі незвичайний «трофей»: понад 1000 патронів для автомата Калашникова, 18 печаток, готівку у національній та іноземній валюті (в еквіваленті — понад 1,5 млн грн), комп’ютерну техніку та телефони.

Проте й досі невідомо: що це за фірми і на яких комунальних об’єктах вони повинні були провести ремонти? Нещодавно це питання розглядали у Київраді — на комісії з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції.

Як стало відомо «Вечірньому Києві», члени комісії доручили депутату Олександру Омельченку звернутись до відповідних підрозділів КМДА з метою «отримання інформації про можливе розкрадання бюджетних коштів, виділених для проведення ремонтів шкіл в одному з районів міста».

Четвертого лютого 2019 року було направлено депутатське звернення до заступника голови КМДА Валентина Мондріївського та директора Департаменту освіти і науки Олени Фіданян. Яка буде реакція столичних чиновників, невідомо.

Проте найбільше у цій історії дивує інше: чому слідчі органи ДФС порушили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 212 КК? По-перше, дана стаття передбачає відповідальність за ухилення від сплати податків. Якщо говорити мовою фактів, то треба акцентувати увагу, насамперед, на незаконному привласнення бюджетних коштів. По-друге, зазначена санкція статті передбачає покарання за незаконне діяння, вчинене однією «службовою особою підприємства». Насправді ж ідеться про цілу групу осіб, які створили низку фіктивних компаній.

З юридичної точки зору, винних потрібно притягувати до кримінальної відповідальності за ч. 5 ст. 191 КК (розтрата майна в особливо великих розмірах або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Ця стаття передбачає позбавлення волі на строк від 7 до 12 років, а не штраф (300-500 неоподаткованих мінімумів), як це передбачено у порушеному податківцями кримінальному провадженні.

Невже податкові органи й надалі прикриватимуться «таємницею слідства» і приховуватимуть інформацію про розкрадання бюджетних грошей?

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.


Джерело статті: “https://vechirniykiev.com.ua/news/tayemnytsya-slidstva-u-kyyevi-prykhovuyut-informatsiyu-pro-rozkradannya-shkil-nykh-hroshey”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя