«Альтком» не хотів платити львівському аеропорту 700 тисяч за щебінь, вимагаючи визнати договір неукладеним

Суд стягнув з ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком» на користь ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького» 671 тис грн. боргу. Про це свідчить рішення Господарського суду Запорізької області від 27 листопада.

У травні 2012 року львівський аеропорт і «Альтком» уклали договір поставки, за яким аеропорт у травні-червні передав у власність фірми матеріал від розбирання основ та покриттів злітно-посадкової смуги – бувший у використанні щебінь на суму 821 тис грн.

«Альтком» оплатив лише частину товару на 150 тис грн. Оскільки на вимогу сплатити борг фірма не відреагувала, аеропорт у липні 2013 року пішов до суду.

У свою чергу «Альтком» подав зустрічний позов з вимогою визнати договір 2012 року неукладеним. Та суди усіх трьох інстанцій позов фірми не задовольнили, оскільки він був поданий після початку розгляду справи по суті.

У листопаді цього року суд визнав наявність заборгованості «Альткому» перед аеропортом і зобов’язав фірму її сплатити.

Суд не прийняв до уваги посилання «Альткому» на те, що борг виник у зв’язку з неотриманням коштів від ДП «Дирекція з будівництва об’єктів до ЄВРО 2012 у м. Львові», оскільки фірма укладала договір із аеропортом на власний ризик.

Також суд відкинув посилання фірми на те, що підпис керівника ТОВ «ШБ «Альтком» Андрія Антощука, який стоїть у договорі, відрізняється від підпису в довіреностях, що ставить під сумнів легітимність довіреностей, на підставі яких було отримано щебінь. Суд зазначив, що, по-перше, фірма частково оплатила товар, а по-друге, «Альтком» листом від 27.11.2012 визнав наявність боргу.

Засновниками донецького ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком» є донецька Фінансово-промислова група «Альтком» і компанія «Альтком Б.В.» (Нідерланди). Протягом 2008-2013 років «ШБ «Альтком» отримало державні підряди на суму 9,56 млрд грн.

Фірми з групи «Альтком» почали активно вигравати державні тендери після призначення Бориса Колеснікова віце-прем’єр-міністром з питань Євро-2012. За останні п’ять років корпорація отримала підрядів на загальну суму 14,07 млрд грн. Однак після відставки Колеснікова з уряду «Альтком» перестав вигравати значні державні підряди. Сам Колесніков заперечував свою причетність до групи.


Источник: “http://nashigroshi.org/2014/12/19/altkom-ne-hotiv-platyty-lvivskomu-aeroportu-700-tysyach-za-schebin-vymahayuchy-vyznaty-dohovir-neukladenym/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя